D.U.K.

dažniausiai užduodami klausimai

Žemiau pateikiame atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus. Jei tarp jų neradote atsakymo į Jūsų klausimą, maloniai prašome kreiptis į ,,Agentūrą Factum” nurodytais kontaktais.

1516_6346.jpg

Susipažinkite su rekordo registravimo procesu, pagrindinėmis taisyklėmis, o jeigu kiltų klausimų – užpildykite užklausos formą. Jums atsiųsime tokio rekordo aprašymą bei jo pagerinimui keliamus reikalavimus.

Jei tokios kategorijos rekordo dar nėra, atliksime jo registravimo galimybių tyrimą. Išsiaiškinsime, ar tai, ką jūs ketinate pasiekti ir tokiomis sąlygomis, bus pripažinta rekordu.

Jeigu būtų nustatyta, kad toks pasiekimas negali būti pripažintas rekordu, bandysime pasiūlyti kitus tos srities galimų rekordų variantus.

Įsivaizduokite, kad norimą rekordą jūs jau pasiekėte ir aprašykite jį. Jeigu kyla abejonių ar norėtumėte pasikonsultuoti, aprašymą ir informaciją apie būsimą rekordą atsiųskite mums, užpildydami užklausos formą.

Ruošdamiesi ir jau pasiekę rekordą stenkitės surinkti kuo daugiau savo pasiekimo įrodymų. Jei nedalyvauja ,,Agentūros Factum” atstovai, rezultatą turi patvirtinti ne mažiau kaip du nepriklausomi liudininkai, kaip ir nurodyta rekordų registravimo taisyklėse.

Jei jūsų pasiekimas nebus registruotas kaip rekordas, el. paštu gausite atsisakymo registruoti rekordą išaiškinimą.

Lietuvos rekordų arbitras yra VšĮ ,,Agentūros Factum” ekspertas. Tai įgaliotas asmuo, dalyvaujantis ir stebintis jūsų rekordo siekimą. Jis patikrina, ar bandymas atitiko visus rekordų registravimo taisyklių reikalavimus, ar buvo sėkmingas. Arbitro dalyvavimo paslauga yra mokama, ją pateikiame kainoraštyje fiziniams arba juridiniams asmenims.

Rezultatus dažnai įmanoma nustatyti ir be ,,Agentūros Factum” eksperto dalyvavimo, pasitelkus ne mažiau kaip du nepriklausomus liudininkus.

Pasaulio rekordų arbitras yra Gineso (Guinness) rekordų ekspertas, dalyvavęs jums siekiant rekordo ir patikrinęs, ar bandymas buvo sėkmingas. Gana dažnai nustatyti bandymo sėkmę galima ir be eksperto, pasitelkus nepriklausomus liudininkus.

Visi Gineso rekordų eksperto atvykimo klausimai derinami tik su Gineso atstovybe.

Pasiekus Gineso pasaulio rekordą ir pateikus rekordininko diplomą, pasiekimas yra pripažįstamas Lietuvos rekordu.

Pateiktą medžiagą dėl Jūsų pasiekimo pripažinimo rekordu nagrinėja ekspertai, kartais papildomai konsultuojamasi su vienos ar kitos srities specialistais.

Paprastai tyrimas trunka apie 2–6 savaites, o jei prireikia konsultantų paslaugų – ir ilgiau.

Norėdami, kad Jūsų pateikta rekordo registravimo paraiška būtų išnagrinėta skubos tvarka, pažymėkite tai savo paraiškoje. Prioritetinio rekordų registravimo paslauga yra mokama, ją sužinokite kainoraštyje fiziniams arba juridiniams asmenims.

Paaiškėjus naujoms aplinkybėms apie tai, kaip buvo pasiektas rekordas arba, kad buvo pateikti neteisingi įrodymai, arba gavus naujus Gineso paaiškinimus dėl specialiųjų taisyklių taikymo tos kategorijos rekordams, jis iš rekordų sąrašo gali būti pašalintas.

Atsižvelgdama į tai, jog nėra galimybių ,,Lietuvos rekordų” knygoje publikuoti visus rekordus, ,,Agentūra Factum” pasilieka teisę savo nuožiūra spręsti, kurį rekordą skelbti, kokias jo pasiekimo aplinkybes išskirti aprašyme, ar skelbti autoriaus pavardę ir panašiai.

Fiziniai asmenys savo pasiektą rekordą gali registruoti nemokamai. Mokestis taikomas tik tuo atveju, jeigu užsakomos papildomos paslaugos. Kainas pateikiame kainoraštyje fiziniams asmenims.

Juridinių asmenų pasiektų rekordų registravimui yra taikomas simbolinis mokestis, kainas pateikiame kainoraštyje juridiniams asmenims.

Tapti Lietuvos rekordininku yra garbė. Pasiekus rekordą jums įteikiamas diplomas – įrodymas, kad šiuo metu jūsų rezultatas Lietuvoje yra geriausias. Už pasiektą ir registruotą rekordą premija nėra skiriama.

Rekordų registravimo Viskas įmanoma!