Pagerintas buvimo ledo gniaužtuose rekordas

Lietuvos rekordas - Ilgiausiai isbuves lede

Agentūra „Factum“ registravo pagerintą grūdinimosi rekordą, atskleidžiantį žmogaus galimybes ilgai būti ledo gniaužtuose. Vilnietis Modestas Stumbrys tarp ledo gabaliukų išbuvo 45 minutes ir 4,14 sekundžių, ir taip net 15 minučių pagerino jam pačiam priklausiusį rekordą.

Ledo skulptūrų festivalio metu, įėjęs į iš ledo luitų sudarytą talpą, Modestas Stumbrys buvo iki pečių apipiltas stambiais ledo gabaliukais. Šį kartą Modestas iš ledo talpos, kurioje buvo iki pečių apgaubtas ledo gabaliukais, išėjo po 45 minučių 4,14 sekundžių, pagerindamas ankstesnį jam pačiam priklausiusį rekordą net 15 minučių.

Festivalio dalyviai ir žiūrovai, žvelgdami į tokį M. Stumbrio užsišaldymą, sušalo, bet tapo pagerinto Lietuvos rekordo liudininkais.

Turime ir daugiau su šalčiu siejamų rekordų

Šiemet su šalčiui siejamą rekordą jau pagerino ir Kaune gyvenantis švėkšniškis Kęstutis Pricevičius. Jis yra daugiausia – 10 kartų dalyvavęs Naujametės nakties maudynėse atviruose vandenyse. Jis Naujuosius Metus sutiko gruodžio 31 d. pasinerdamas ir sausio 1 d. išnerdamas iš atvirųjų vandenų – upių, ežerų ar jūros 2001–2004, 2008–2010, 2017, 2019 ir 2020 metais.

Masiškiausių atviruose vandenyse žiemos maudynių rekordas tebėra nepagerintas nuo 1997 m. vasario 8 d. kai Palangoje surengtoje šventėje „Palangos ruoniai ’97“ metu apledėjusioje Baltijos jūroje maudėsi 1514 Lietuvos sveikatos sąjungos sveikuolių iš 45 sveikatos klubų. Tuomet oro ir vandens temperatūra buvo apie 3 °C, o pajūryje siautėjo audra, vėjo gūsiai siekė iki 20 m per sekundę.

Lietuvos rekordus registruoja ,,Agentūra Factum”

info@rekordai.lt

Dalinkis:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn