Ilgiausios per 1 min. suskaičiuotos atsitiktinių skaičių sekos

Ilgiausios per 1 min. suskaičiuotos atsitiktinių skaičių sekos

Aštuonmetis vilnietis Joris Jokubauskas Vilniaus Ąžuolyno progimnazijos pirmos klasės mokinys, bet skaičiavimo mintinai gebėjimų išmoko mokydamasis Vilniaus „Menar“ (Mental arithmetic – skaičiavimo mintinai) akademijoje. Per tris metus jis tapo šios akademijos pirmūnu, daugkartiniu skaičiavimo mintinai olimpiadų prizininku.
2017 m. gegužės 22 d. J. Jokubauskas paskyrė greitojo skaičiavimo rekordų registravimui. Ekrane trumpiau nei kas 1 sekundę pasirodydavo atsitiktiniai sveiki skaičiai. Vieni jų buvo paprasti teigiami skaičiai, o kiti neigiami – su minuso ženklu. Joris per vieną minutę sudėjo visus 130 atsitiktinius vienženklius skaičius ir pasakė teisingą jų sumą. Po to per vieną minutę suskaičiavo 74 dviženklių, o dar per kitą minutę 32 triženklių atsitiktinių sveikų skaičių sudėties ir atimties sekas. Ekrane pasirodantys skaičiai šiems rezultatams pasiekti keisdavosi atitinkamai kas 0,46, kas 0,81 ir kas 1,875 sekundžių, o suskaičiuotų atsitiktinių skaičių sumos buvo 34, 147 ir 4253.
Nors jis geba skaičių sekas mintinai dauginti ir dalinti, bet šiems rekordams dar ruošiasi. J. Jokubauskas taip pat ruošiasi šturmuoti sportines aukštumas. Jis yra Šarūno Marčiulionio krepšinio akademijos auklėtinis.

Dalinkis:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn