Kovo viduryje vos spėję registruoti Lietuvos rekordus, dažniausiai susijusius su masiniais renginiais Nepriklausomybės atkūrimo proga, ,,Agentūros Factum“ darbuotojai pastebi, jog karantinas bei būtini apribojimai viešosiose erdvėse keičia siekiamų registruoti rekordų pobūdį.
Gyvenimui persikėlus į namus, susidomėta rekordais, kuriuos galima pasiekti ir įgyvendinti namuose, pasitelkus kūrybiškumą, išradingumą, mąstymą ir proto galią. Gavome užklausą, ar registruotinas rekordas ,,daugiausia mintinai išmoktų eilėraščių“, arba ,,daugiausia sugalvotų žodžių iš žodžio „Nepriklausomybė“ raidžių“.
Anksčiau registruotų panašių intelekto rekordų pavyzdžių yra ne vienas. Pavyzdžiui, vilnietis Henrikas Šalūga, minint Tarptautinę π dieną, 10-ajame Lietuvos π čempionate Vilniuje 2017 m. kovo 14 d. iš atminties užrašė daugiausia – 5001 – begalinės dešimtainės neperiodinės konstantos π trupmenos skaitmenį.
O štai aštuonmetis Joris Jokubauskas per 1 min. suskaičiavo ilgiausias – 130 vienaženklių, 74 dviženklių ir 32 triženklių sveikųjų atsitiktinių skaičių sekas.
Gebėjimus galima atskleisti ir kitokiais būdais. Pavyzdžiui kauniečio moksleivio Pauliaus Dagilio dar 2009 m. balandį išlankstytas 2,5 mm ilgio, 2 mm pločio, 1 mm aukščio lėktuvėlis iki šiol tebėra mažiausias iš popieriaus lankstinys Lietuvoje.
Artėja Verbų sekmadienis, todėl jam pasiruošti galima surišus pačią mažiausią verbą. 12-os metų kaunietės Austejos Slavickaitės surišta 4,5 cm ilgio verba šiuo metu tebėra mažiausia.
Iš vienos įkalinimo įstaigos „Agentūra Factum“ gavo nuteistųjų laišką dėl ketinamo siekti rekordo pasitelkiant įvairius popieriaus lankstymo būdus ir lankstinių jungimą tarpusavyje. Norima ne tik registruoti rekordą, bet ir kūrinį parduoti aukcione, o gautas lėšas skirti labdarai. Iš lankstinių galima sukurti daugybę įdomių dalykų, pavyzdžiui, ilgiausią lankstinių junginį. Iš karpinių, mezginių ir kitokių turimų medžiagų – ilgiausią girliandą, žaislą, auskarą ir visą kitą, ką tik sukuria jūsų vaizduotė. Juk kiekvienas turime įgimtą meno pojūtį ir iš bet ko galime sukurti nuostabių meno kūrinių. Pavyzdžiui, veiviržėniškis Mintautas Bočkus iš 13 832 degtukų sukomponavo didžiausią – 881,76 cm² ploto – paveikslą. Rekordus galima „sukurti“ tiek perkeltine, tiek ir tiesiogine prasme. Feliksas Paškevičius, pasirinkęs raidę „p“, sukūrė ir išleido apsakymų knygą „Pamišėliai provincialai“. Tai yra ilgiausias kūrinys, parašytas žodžiais prasidedančiais ta pačia raide. O jų iš viso F. Paškevišius įrašė net 6824.
Tokie pavydžiai tik parodo, jog rekordo sąvoka yra labai plati. ,,Agentūra Factum“, registruojanti Lietuvos rekordus, primena, jog laikas, dabar leidžiamas namuose, gali tapti puikia galimybe vystyti savus gebėjimus, tobulėti, pastebėti ar ,,atrasti“ artimųjų talentus. Gal tai paskatins jus ryžtis neįtikėtiniems, prasmingiems sumanymams bei juos paviešinti – ir taip išgarsinti save, savo gyvenvietę ar miestą, o gal net išgarsinti Lietuvą pasaulyje.